Oferta

Wypełniacze

Zabiegi korygowania zmarszczek za pomocą tzw. „wypełniaczy” cieszą się dość dużą popularnością, głównie ze względu na natychmiastowy efekt, jak również dużą skuteczność.

Wśród szerokiej gamy dostępnych na rynku preparatów, za najbezpieczniejsze uważa się te na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest naturalnym składnikiem występującym również w naszym organizmie. Dzięki swej zdolności wiązania wody, kwas hialuronowy, oprócz spłycania zmarszczek doskonale nawilża skórę, nadaje jej sprężystość i pobudza do regeneracji.

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu w postaci żelu na odpowiednią głębokość (zazwyczaj śród- lub podskórnie) pod widoczną bruzdę i wypełnieniu jej za pomocą jednorazowego sprzętu. Zabieg nie jest bardzo bolesny, jednak u większości pacjentów wymaga zastosowania znieczulenia pod postacią kremu znieczulającego.

Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, a utrzymują się od 6 do 18 miesięcy, po czym kwas hialuronowy stopniowo ulega degradacji, aż do całkowitego wchłonięcia.

Zabiegi z użyciem wypełniaczy pod postacią kwasu hialuronowego są zabiegami bezpiecznymi, a preparaty zazwyczaj nie powodują reakcji alergicznych. Krótko po zabiegu skóra może być nieznacznie zaczerwieniona i obrzęknięta oraz mogą pojawić się drobne siniaki, które powinny ustąpić do kilku dni.

Zastosowanie wypełniaczy:
- Korekta bruzd nosowo-wargowych
- Korekta zmarszczek okolicy ust, w tym linii „marionetki”
- Modelowanie, ujędrnianie i powiększanie ust
- Korekta zmarszczek okolicy oczu
- Korekta zmarszczek górnej części twarzy
- Modelowanie kształtu i owalu twarzy

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
- choroby o podłożu autoimmunologicznym
- miejscowe stany zapalne skóry (trądzik, opryszczka)
- ciąża, laktacja
- skłonność do tworzenia się blizn przerostowych i keloidów
- nadwrażliwość na składniki preparatu