Oferta

Modelowanie / Powiększanie ust

Widoczne procesy starzenia obejmujące naszą skórę, nie omijają niestety również naszych ust. Wręcz przeciwnie – z powodu nieobecności w obrębie czerwieni wargowej warstwy zrogowaciałej, są one jeszcze bardziej podatne na skutki upływu czasu. Pierwszą oznaką starzenia się ust, jest ich odwodnienie, co w konsekwencji powoduje utratę ich jędrności i objętości. To z kolei prowadzi do zwiotczenia i „rozmycia” ich brzegów, a następnie powstawania zmarszczek w ich wokół.

Zastosowanie specjalnie stworzonych do tego celu wypełniaczy na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest najsilniej, znaną dziś, działającą substancją nawilżającą i wiążącą wodę, pozwala nam na nawilżenie, ujędrnienie i ponowne ukształtowanie warg. Pozwoli to na zniwelowanie niektórych, powstałych wokół warg zmarszczek oraz da wyraźny efekt odmładzający.

Modelowanie ust nie jest jednakże zabiegiem przeznaczonym tylko dla osób, u których straciły one już swą jędrność i kontur. Mogą z niego korzystać również osoby młode, u których występuje problem ust niesymetrycznych, z nierównym konturem, lub zbyt wąską górną lub dolną wargą.

Zabieg modelowania ust wykonuje się za pomocą iniekcji preparatów usieciowanego kwasu hialuronowego odpowiedniej gęstości. Polega on na wprowadzeniu żelu za pomocą jednorazowego sprzętu, zazwyczaj z kilku wkłuć w obręb czerwieni wargowej. Zazwyczaj wymaga znieczulenia za pomocą kremu lub znieczulenia przewodowego, tzw. „stomatologicznego”.

Pełne efekty widoczne są zazwyczaj po upływie kilku dni, w trakcie których schodzi mogący powstać podczas zabiegu obrzęk lub zasinienie. Efekt powiększenia, ujędrnienia i nawilżenia utrzymuje się od kilku miesięcy nawet do roku po zabiegu.

Zastosowanie preparatów kwasu hialuronowego w modelowaniu ust:
- Zwiększenie objętości ust
- Poprawa konturu ust
- Nawilżenie ust
- Redukcja zmarszczek na górną wargą
- Unoszenie opadających kącików ust
- Poprawa symetrii ust

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
- choroby o podłożu autoimmunologicznym
- miejscowe stany zapalne skóry (trądzik, opryszczka)
- ciąża, laktacja
- skłonność do tworzenia się blizn przerostowych i keloidów
- nadwrażliwość na składniki preparatu