Oferta

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na bezpośrednim wprowadzeniu substancji leczniczych wgłąb skóry za pomocą iniekcji z użyciem cieniutkich igieł.

Wykorzystywane są tu różne substancje, w zależności od konkretnych potrzeb skóry, z których tworzone są tzw. koktajle. Występują one w formie zamkniętych w ampułkach, gotowych do wstrzyknięć preparatów. Do substancji tych należą m. in. kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, minerały i wyciągi z roślin.

Zabieg wykonuje się po uprzednim znieczuleniu kremem, wprowadzając śródskórnie preparat, pod postacią oddalonych od siebie co kilka, kilkanaście mm. iniekcji, przy użyciu jednorazowego sprzętu. Po zabiegu, w zależności od użytej substancji, od kilku godzin do kilku dni, pozostają na skórze ślady pod postacią grudek lub punkcików. Bezpośrednio po zabiegu stosuje się masaż objętej leczeniem skóry, celem równomiernego rozprowadzenia produktu.

Długotrwałe efekty zazwyczaj widoczne są po zastosowaniu kilku zabiegów (choć w niektórych przypadkach zauważalne są już po pierwszym z nich) i uzależnione są od typu problemu pacjenta oraz jego cech indywidualnych. Jest to metoda lecznicza, która wymaga systematyczności i seryjności (ilość i częstotliwość zabiegów zależą od rodzaju problemu). Jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że substancje aktywne, lecznicze, wprowadzane są bezpośrednio wgłąb skóry, czyli tam, gdzie mają działać, wykazując blisko 100% swojej aktywności.

Jak w przypadku wszystkich zabiegów iniekcyjnych, krótko po zabiegu skóra może być nieznacznie zaczerwieniona i obrzęknięta oraz mogą pojawić się drobne siniaki, które powinny ustąpić do kilku dni. Zdarzają się również, choć rzadko, odczyny alergiczne, które zazwyczaj szybko ustępują.

Zastosowanie mezoterapii:
- Wiotkość skóry
- Profilaktyka przeciwstarzeniowa, przeciwzmarszczkowa
- Rozstępy
- Cellulit
- Profilaktyka łysienia
- Przebarwienia, cienie pod oczami

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
- choroby o podłożu autoimmunologicznym
- miejscowe stany zapalne skóry (trądzik, opryszczka)
- ciąża, laktacja
- skłonność do tworzenia się blizn przerostowych i keloidów
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- niewyrównana cukrzyca
- choroba nowotworowa
- stosowanie leków przeciwkrzepliwych