Oferta

Intralipoterapia - Usuwanie Tkanki Tłuszczowej

Płaski brzuch, szczupłe uda, smukłe ramiona, ładnie zarysowana linia podbródka? To marzenia niejednej osoby. Do niedawna jedyną (poza dietą i ćwiczeniami) metodą na pozbycie się niechcianych fałdek tłuszczu była liposukcja (odsysanie tłuszczu) – metoda skuteczna, ale inwazyjna. Dziś istnieje jej niechirurgiczna alternatywa – intralipoterapia.

Preparatem zarejestrowanym do iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej jest Aqualyx. Mechanizm jego działania polega na niszczeniu błony komórkowej adipocytów – komórek tłuszczowych i rozpuszczeniu znajdującego się w nich tłuszczu. Proces ten nazywany jest adipocytolizą, lub potocznie lipolizą. Zniszczone komórki tłuszczowe transportowane są do wątroby, a następnie wydalane przez nerki.

Zabieg polega na bezpośrednim podaniu preparatu w obręb tkanki tłuszczowej, przy pomocy specjalnie opracowanych do tego celu igieł, zazwyczaj z 2 wkłuć. Dodanie do ampułki preparatu środka znieczulającego ogranicza niewielki ból i dyskomfort związany z zabiegiem.

Świąd, pieczenie lub tkliwość miejsca poddanego lipolizie są pożądanym efektem ubocznym, świadczącym o jego działaniu. Krwiak, zaczerwienienie, niewielki obrzęk i tkliwość występujące po terapii ustępują samoistnie w przeciągu kliku dni. Nie jest wymagana żadna rekonwalescencja, a pacjent od razu wraca do swojej normalnej, codziennej aktywności.

Zastosowanie Aqualyxu obejmują miejscowe otłuszczenia różnych okolic ciała, w tym: ramion, pleców, brzucha, bioder, ”bryczesów”, wewnętrznej strony ud i kolan, podbródka.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
- ostre choroby nerek i wątroby
- niewydolność nerek / wątroby
- cukrzyca
- stosowanie leków przeciwkrzepliwych
- choroby tarczycy